معرفی معاونت فرهنگی

امور تربیتی همواره به نقش، جایگاه و اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی، در رشد و تربیت روحی، روانی و اخلاقی دانش‌آموزان ؛ و ضرورت و تقویت و توسعه کمی و کیفی این برنامه‌ها و فعالیت‌های موثر، سازنده و اثر بخش در مدرسه تاکید دارد .
به همین خاطر سعی بر این داشته که به اجرای طرح‌ها و برنامه‌هایی جهت برگزاری با کیفیت فعالیت‌های فرهنگی اعم از گروه جشنواره اسوه حسنه، اردوها ، برگزاری جشن‌ها و شرکت در مسابقات مختلف و…. با حضور مستمر و تاثیرگذار خود دانش‌آموز زیر نظر مدیر و معاون فرهنگی مدرسه بپردازد. این امر در جهت بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد خلاقیت، مشارکت، ایجاد توانمندی دانش آموز برای انجام کارهای گروهی است. بعد از خانواده، مدرسه به ویژه مربیان تربیتی و پرورشی نقش مهمی در تربیت دانش‌آموزان و شکل گیری شخصیت آن‌ها دارند

اهمیت و برنامه های معاونت فرهنگی

مدرسه سلام اسلام برای تربیت شهروند سالم سعی بر این دارد ابتدا حس انگیزه و دغدغه را در بین دانش آموزان تقویت کرده و سپس مربی با دانش آموز مثل دوست رفتار کند اما دوستی که حد و مرزها را نگه می دارد. با این اقدام دانش آموز یاد می گیرد که چه رفتارهایی را باید از خود بروز داده و چه رفتاری را نباید در اجتماع و یا برخورد با دیگران از خود نشان دهد.

سلام اسلام برای تربیت صحیح دانش آموزان حس اعتماد را هم در آنها پرورش داده و سپس محیط را صرفاً تبدیل به محیط درس نمی‌کند یعنی باید بطور مثال کلاس هم همانند زنگ پرورشی اداره شده و بایدها و نبایدها، هنجارها و ناهنجاری‌ها به دانش آموز آموخته شود. در سلام همت دانش آموز باید اجازه داشته باشد که دغدغه ها و دل نگرانی های خود و مدرسه را برای مربی و مسئولین تعریف کرده و از آنها کمک بخواهند.

دانش آموزان در حال کار فرهنگی

کادر معاونت فرهنگی

گالری عکس از فعالیت ها

دیگر معاونت های سلام اسلام

سوالات متداول

  • برگزاری کلاس‌های فرهنگی. برگزاری اردوها و جشنواره‌های مختلف و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در سطح منطقه
  • جایگاه معاونت فرهنگی, برگزاری تمامی جشنواره‌ها اعم کارهای فرهنگی و هنری- ایجاد ارتباط با دانش‌آموز در زمینه‌های گوناگون
  • برگزاری کلاس‌های مختلف مانند کلاس‌های فرهنگی و پیدا کردن استعداد دانش‌آموزان در فعالیت‌های مختلف